Chcesz zamówić tanie książki? Powinieneś odwiedzić ten adres.

Literatura uprzyjemnia życie i jest świetną odskocznią od codziennych zmartwień. Pomimo rozwoju w XX w. mocnej konkurencji jakimi są kino, telewizja oraz internet, książki wciąż będą istotną częścią naszego życia, ponieważ również w dzisiejszych czasach rodzice na ogół starają się, aby ich pociechy sporo czytały.

Czy dzisiaj warto wciąż czytać książki?

Dzisiaj literatura drukowana nie jest najtańszym hobby, szczególnie dlatego, że od pandemii z 2020 roku koszt papieru nadal rośnie. Ale nie oznacza to, iż warto przestać kupować papierowe książki, kompletnie porzucić czytanie i czerpać przyjemność tylko z telewizji. Trudno wymienić wszelkie pożytki jakie niesie regularne oddawanie się lekturze. Lektura przed spaniem pozwala szybciej się odstresować i daje oczom odpoczynek od szkodliwego wpływu światła niebieskiego emitowanego przez wszędobylskie ekrany smartfonów, komputerów oraz telewizorów. Przynosi to dobry sen, co przekłada się na ogólnie lepsze samopoczucie. Regularne oddawanie się lekturze to też znakomita metoda na poszerzanie słownictwa, a więc łatwiejsze radzenie sobie w kontaktach z innymi w bezpośredniej rozmowie oraz na piśmie. Książki poszerzają także horyzonty, ponieważ umożliwiają poznanie przekonań i widzenie świata osób z odległych kręgów politycznych, religijnych bądź kulturowych.

Internetowe księgarnie i hurtownie książek – spore zniżki i opcja wysyłki gratis

Coraz trudniej jest współcześnie nabyć książki w sklepie stacjonarnym. Drobne rodzinne księgarnie zamykają się z uwagi na bardzo wysokie koszty ich prowadzenia. Z kolei supermarkety w swoim asortymencie posiadają tylko dzieła wziętych pisarzy, gdyż jest to artykuł, który z całą pewnością się sprzeda. Miłośnikom niszowych publikacji, nieprzerwanie poszukującym nowinek i radujących się z lektury publikacji młodych autorów, pozostają zakupy w księgarniach online, często działających również w obszarze dystrybucji. Zakup książek w sieci jest naprawdę szybkie i zazwyczaj o wiele tańsze. Księgarnie online często oferują niemałe rabaty (nawet na nowe publikacje), mają w asortymencie powieści z niszowych wydawnictw i dość często przy zakupach powyżej ustalonej kwoty oferują darmową wysyłkę.

Adres:
Księgarnia internetowa Motyle książkowe
Zwrotnicza 6
01-219 Warszawa