Jeśli chcesz kupić kontener na gruz, powinieneś odwiedzić ten adres.

W sprzedaży dostępne są w najróżniejsze rodzaje kontenerów stalowych na odpady. Te najprostsze sprawdzają się jako kontener na złom lub gruz, jak również przy gromadzeniu ziemi czy odpadów opakowaniowych. Jest jednakże sporo typów odpadów, które wymagają użycia kontenerów specjalnych. Na tle pozostałych odróżniają się one odmienną budową oraz dodatkowymi uszczelnieniami i wzmocnieniami. Jakie materiały można składować w kontenerach specjalnych? Jakie ich typy oferują producenci i czym cechują się konkretne modele?

Kontenery stalowe – rodzaje i ich główne zastosowanie

Kontenery powinny być dopasowane do specyfiki przechowywanych i transportowanych w nich odpadów. Przykładowo kontenery budowlane zaprojektowano pod kątem takich odpadów jak rozebrane elementy okien i drzwi, zerwane płytki ceramiczne lub parkietowe, jak również gruz, złom – zwykle używany jest do tego kontener otwarty. W zakładach drzewnych lub produkujących granulaty z tworzyw sztucznych świetnie sprawdzają się natomiast kontenery stalowe ze ślimakowym podajnikiem zapobiegającym rozsypywaniu się zawartości. Do składowania odpadów w półpłynnych lub płynnych idealnie nadają się kontenery uszczelniane.

Kontenery plandekowe – na odpady większych gabarytów

Do składowania ładunków o sporych gabarytach, które nie są odpadami bądź potrzebują selektywnego rozładunku, najlepszym rozwiązaniem są kontenery plandekowe. Ich szkieletowa konstrukcja jest pokryta plandeką, po której rozsunięciu (bardzo podobnie jak przy firance) możliwy jest szybki rozładunek kontenera. Tego rodzaju kontenery wytwarzane są przede wszystkim dla magazynów i firm transportowych.

Adres:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]