Jeśli potrzebujesz lampworków, koniecznie wejdź na http://bit.ly/2evnDfV.

Z pozoru przypominają barwne słodycze. Lampworki, bo o nich piszemy, to charakterystyczny typ koralików produkowanych z gorącego szkła. Niegdyś były robione w domach – szkło rozgrzewano za pomocą przerobionej lampy na naftę, stąd też nazwa lampworki. Dziś także można zrobić je w domu, ale bardziej trafionym rozwiązaniem okaże się z całą pewnością kupno zrobionej już biżuterii z lampworkami. Dlaczego powinniśmy się na to zdecydować? Do których kreacji szczególnie dobrze nosić lampworki? Jak zrobić je nad lampą?

Produkcja lampworków

Lampworki są robione, jak już wspomnieliśmy, nad palnikiem. Obecnie w zupełności wystarczy zwykły palnik. Do ich produkcji stosuje się odpowiednie szkło, jakie pod wpływem ognia rozgrzewa się, zaś to pozwala na danie mu rozmaitych form. Paski gorącego szkła nawijane są na drut, dzięki czemu każdy paciorek ma dziurkę w samym środku – to sprawia, że lampworki bywają stosowane do wyrobu broszek lub naszyjników.

Przy których strojach lampworki będą najlepiej się prezentowały?

Barwne lampworki doskonale pasują do zwykłych kreacji. Szczególnie dobrze komponują się z koszulkami z nietypowymi obrazkami, barwnymi bluzami oraz coraz częściej noszonymi sneakersami. Nie oznacza to oczywiście, iż będą ciekawie wyglądały tylko przy tego rodzaju ubraniach – to wyłącznie kwestia pomysłowości.

Adres:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]