Chcesz zamówić lampę solną? Sprawdź https://ogrodysolne.pl/pl/c/Lampy-solne/16.

Lampy solne w ostatnich czasach zdobyły rozległą popularność. Należy przyznać, iż są bardzo estetycznym dodatkiem do mieszkalnych wnętrz, zapewniającym nastrojową atmosferę. Jakkolwiek czy wiesz, że korzystanie z lamp solnych ma prawo przynosić również korzyści zdrowotne?

Lampy solne – co to?

Lampy solne to nie wyłącznie piękne dekoracje wnętrz mieszkalnych, ale również urządzenia oparte na naturalnym surowcu – soli himalajskiej. Lampy solne są skonstruowane z brył soli, wydobytych z kopalni, a następnie wydrążonych, aby pomieścić w środku żarówkę. Najczęściej bryły lamp solnych umieszcza się na drewnianych podstawkach. Kiedy lampa jest uruchomiona, emituje ciepłe, delikatne światło, tworząc przyjemną aurę w pomieszczeniu.

W jaki sposób działają lampy solne?/Jak działa lampa solna?/Lampy solne – działanie

Funkcjonowanie lampy solnej opiera się na zjawisku jonizacji powietrza. Sól himalajska jest bogata w jony ujemne, a pod działaniem ciepła emitowanego przez lampę, jony ujemne są oswobadzane do otoczenia. Właśnie dlatego lampy solne zwane są naturalnymi jonizatorami powietrza. Jony ujemne mają zdolność przyciągania cząsteczek zanieczyszczeń powietrza, takich jak kurz czy drobnoustroje. Po przyciągnięciu ich do siebie, jony opadają na podłogę, destylując jednocześnie powietrze w pomieszczeniu. To naturalne oczyszczanie powietrza ma prawo przynieść ulgę ludziom cierpiącym na alergie lub też kłopoty z układem oddechowym.

Właściwości zdrowotne lamp solnych/Właściwości lecznicze lampy solnej

Wśród korzyści z korzystania z lamp solnych zazwyczaj wymienia się: poprawę jakości powietrza w pomieszczeniu – oczyszczone powietrze może przynieść ulgę osobom z problemami alergicznymi, astmą lub innymi chorobami układu oddechowego, korzystny wpływ na nastrój – ciepłe światło, emitowane przez lampy solne, stwarza miłą atmosferę, sprzyjając relaksowi i redukcji stresu, poprawa koncentracji – uważa się, że jony ujemne, emitowane przez lampę solną, mają potencjał poprawy koncentracji oraz skupienia, neutralizację tzw. elektrosmogu – niektórzy sugerują, że jony ujemne emitowane przez lampę solną neutralizują działanie elektrosmogu, czyli zanieczyszczeń wytwarzanych przez sprzęty elektryczne. Jak więc widzisz – lampy solne to nie tylko modne dodatki do wnętrz mieszkalnych, ale także możliwe źródło pełnego zdrowia oraz dobrego samopoczucia.

Adres:
Ogrody Solne
ul. Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]