Kup urządzenie do drenażu limfatycznego w domu na https://carepump.pl.

Drenaż limfatyczny to forma masażu, której intencją jest poprawa krążenia chłonki w organizmie. Drenaż ręczny opracowano w Danii w trzecim dziesięcioleciu XX w. – to najrozmaitsze chwyty terapeutyczne, jak przykładowo ruchy okrężne oraz pompujące, których częstotliwość i siłę fizjoterapeuta dostosowuje indywidualnie do punktu ucisku, jak i stanu zdrowia pacjenta.

Sprzęt do drenażu limfatycznego – masaż uciskowy bez pomocy fizjoterapeuty

W ostatniej dekadzie w gabinetach fizjoterapeutów każdego dnia stosowane są maszyny do presoterapii, które odtwarzają masaż manualny. Taki sprzęt to specjalne mankiety z komorami, które zakłada się na obrzękłe nogi lub ramiona. Poprzez napełnienie powietrzem kolejnych komór rękaw uciska kończynę, pobudzając tak krążenie chłonki. Istnieje multum wskazań do korzystania z zabiegu drenażu limfatycznego. To m.in. obrzęki oraz zastoje limfatyczne, zwyrodnienia stawów, a także obrzęki pooperacyjne (przykładowo po operacji tarczycy lub mastektomii) obrzęki bądź będące wynikiem urazów. Korzysta się z niego dodatkowo w medycynie estetycznej – wspomagająco w toku procesu odchudzania bądź jako pomoc w redukcji “skórki pomarańczowej”. Presoterapia jest także na co dzień wykorzystywana wśród sportowców, w głównej mierze jako zabieg regeneracji po podwyższonym wysiłku.

CarePump – sprzęt do presoterapii do użytku domowego

Dużo opcji użycia aparatów do drenażu limfatycznego przysłużyło się mocno do rozwoju tego sprzętu. Teraz osoby raz za razem korzystające z tej formy masażu mogą wykonać zabieg w mieszkaniu, za pomocą mobilnych aparatów Move4, Move6 i Move8 marki CarePump. Aparaty do masażu uciskowego do użytku domowego od tego producenta wyróżniają parametry porównywalne do sprzętu wykorzystywanego na co dzień w placówkach fizjoterapeutycznych. Cyfra z nazwy modelu oznacza liczbę komór mieszczących się w rękawach – więcej przedziałów to skuteczniejszy masaż. Urządzenia CarePump są dość lekkie oraz kompaktowe, toteż bez trudu można wziąć je w podróż, przykładowo na zagraniczny turniej sportowy.

Co istotne, poddanie się zabiegowi drenażu limfatycznego musi być koniecznie ustalone z lekarzem. Zalecamy nie postanawiać o tym samodzielnie, bowiem występują przeciwwskazania, które uniemożliwiają przeprowadzenie takiego masażu (to np. stany zapalne i zaburzenia rytmu serca, które trzeba wcześniej wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]