Chcesz kupić obuwie sportowe? Skieruj się na tę stronę.

Regularny jogging, ćwiczenia w klubie fitness czy udział w sportach drużynowych wymagają, żeby odpowiednio zadbać o stopy. Tych aktywności nie należy na dłuższą metę wykonywać w zwyczajnym obuwiu, zatem tak ważne jest zakładanie butów sportowych.

Funkcja butów sportowych – nie tylko komfort w czasie ćwiczeń

Większość z osób łączy obuwie sportowe przede wszystkim z wygodą ich użytkowania oraz fajną estetyką. Nie dostrzegamy ich szczególnych właściwości, niemniej jednak podświadomie czujemy, że stopy czują się w nich dobrze. Z tego powodu buty sportowe notorycznie ubieramy również w czasie pracy, szczególnie, gdy wykonujemy zawód, w którym przez długie godziny chodzi się lub stoi – widzimy je na stopach lekarzy, nauczycieli czy pracowników magazynów. Ale w przypadku sportowców zakładanie obuwia opracowanego do uprawiania danego sportu umożliwia im nie tylko osiąganie lepszych wyników, ale również zabezpieczenie się przed ewentualnymi urazami. Buty do koszykówki ochraniają kostkę oraz goleń graczy od ewentualnych urazów w czasie skoków, spody butów do tenisa są przystosowane do prześlizgiwania się po trawiastej i gliniastej nawierzchni kortów, korki piłkarskie gwarantują zawodnikom przyczepność i pozwalają na błyskawiczną zmianę kierunku biegu tak na sztucznej, jak i naturalnej nawierzchni boiska, analogicznie jak obuwie halowe ułatwia bieganie po drewnianym parkiecie. Buty sportowe są wobec tego inwestycją w lepsze rezultaty sportowe oraz w zdrowie.

Kiedy powinno się wymienić obuwie sportowe?

Jeżeli dla danej dyscypliny sportu opracowano specjalne buty, nie należy zastępować ich prostymi trampkami. Nawet tak prosta czynność jak jogging w niedostosowanym obuwiu z marketu w wielu przypadkach jest przyczyną poważnych następstw zdrowotnych. Nie warto również oszczędzać na butach sportowych – na jego wyższą cenę mają wpływ lata poświęcone przez producentów na badanie mechaniki konkretnego sportu oraz odkrycie technologii produkcji takiego obuwia. Buty, które uległy zniszczeniu albo noszące wyraźne oznaki zużycia, rekomendujemy tak szybko jak to możliwe wymienić na nowe, ponieważ niewątpliwie nie spełnią one już swoich funkcji, co również może być powodem urazów w czasie treningów.

Adres:
RS Active S. Szmal R. Wasiak s.c.
ul. Zagnańska 84B
25-528 Kielce

Mob.: +48 798-558-877
E-mail: [email protected]