Dalsze informacje o cyrkoniach.

Podczas procesu ozdabiania biżuterii powszechnie stosuje się wiele kamieni szlachetnych. Poza gwarantowanym nadaniem biżuterii olśniewającego wyglądu, są jednym z najważniejszych aspektów wpływających na wartość obrabianego przedmiotu. Skutkiem tego jest dość nieliczne grono klientów mogących pozwolić sobie na prawdziwe skarby wśród swoich ozdób. Istnieją oczywiście też alternatywne sposoby dla przeciętnego człowieka.

Co uznajemy za cyrkonie? Ich zastosowanie w biżuterii

Cyrkonie są kamieniami ozdobnymi niewystępującymi w przyrodzie są produkowane w pełni sztucznie. Jest to prawie najlepsza alternatywa dla diamentów – z powodu praktycznie identycznego wyglądu i podobnych cech. Zwykle cyrkonia jest przezroczysta, ale wersje składające się z niestandardowych minerałów mogą posiadać dowolne barwy lub nawet zmieniać się pod wpływem światła. Ze względu na wymienione cechy estetyczne, cyrkonie są niezwykle popularne w jubilerstwie.

Biżuteria i Kosmos – wykorzystanie cyrkonii

Jak wspomnieliśmy cyrkonie znalazły powszechne zastosowanie jako ozdoby w jubilerstwie, choć nie jest to oczywiście jedyne ich przeznaczenie. Używa się je między innymi w medycynie (jako tymczasowe wypełnienie zębów u dzieci), w przemyśle czy też do mierzenia pH w ekstremalnych temperaturach. W przeszłości, przez swoje cechy wykorzystywane były nawet przez Rosjan w ich programach kosmicznych. Jeśli jednak interesuje nas unikatowa biżuteria z cyrkoniami, możemy nabyć ją na przykład za pomocą internetu.