Shutters kupisz na https://skyshutters.pl.

Projektując wystrój domu, z rzadka przeznacza się wiele uwagi na wyeksponowaniu okien. Zwykle wybiera się tradycyjne rozwiązanie, czyli zasłony i firany, które nieraz łączone są dodatkowo z roletami. Jednakże jest jeszcze jedno mniej rozpowszechnione w Polsce rozwiązanie – okiennice wewnętrznea więc shuttersy.

Na okna, ale także na drzwi szafy – zastosowanie okiennic wewnętrznych

Podstawową właściwością shuttersów (bądź też w spolszczonej wersji – szatersów) jest to, iż lamele zainstalowane na tego rodzaju okiennicach ozdobnych poruszają się i można łatwo je ustawić w dowolnej pozycji, zależnie od zachcianek domowników. Wykonuje się je z listw drewnianych, PCV, a także z płyt pilśniowych. Okiennice dekoracyjne shutters zakłada się w głównej mierze na oknach, aczkolwiek wspaniale sprawdzą się także na drzwiach lub w szafach. Shuttersy to wprawdzie element okna, który w polskich domach spotyka się nadal stosunkowo rzadko, ale każdy z nas z pewnością rozpoznaje je z telewizji czy kina, bowiem tego rodzaju okiennice są często używane na terenach z cieplejszym klimatem, a więc w USA czy w Australii.

Plusy ozdobnych okiennic shutters

Prócz tego, że shuttersy okiennice wewnętrzne shutters pięknie wyglądają, mają one również pożyteczne funkcje. Za ich pomocą można w pasywny sposób kontrolować użycie energii słonecznej: latem ograniczać gromadzenie się ciepła we wnętrzach, a zimą – zatrzymać je na dłużej. Shuttersy pasują do rozmaitych stylów wnętrz i nie ma na ogół przeszkód, aby założyć je na przeważającej większości okien. Wykonuje i montuje się je na zamówienie, co powoduje, iż są – nie da się ukryć – kosztowniejszym rozwiązaniem niż np. żaluzje. Shuttersy jednak przydają wnętrzom nadzwyczaj elegancki wygląd, przez co wpływają na podniesienie wartości nieruchomości. Należy także zaznaczyć, że ustawienie lameli okiennic wewnętrznych typu shutters jest ustawiane bez stosowania sznurów, co właściciele psów i kotów lub rodzice małych dzieci, które mogłyby wplątać się dyndające łańcuszki, uznają na pewno za sporą zaletę.

Adres:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]