Więcej na temat shuttersów w sypialni na skyshutters.pl/realizacje/.

Szatersy (shutters), czyli dekoracyjne okiennice wewnętrzne, kojarzą się przeważnie z domami zaaranżowanymi w stylu afrykańskim lub południowoamerykańskim. Jednakże ten moduł zabezpieczenia okna można wykorzystać również w europejskich domach – jest to niezmiernie wytrzymałe, a przy tym rewelacyjnie wyglądające rozwiązanie, które w wielu przypadkach sprawdzi się lepiej niż popularniejsze w tym momencie rolety.

Shuttersy w salonie – zauważalnie podnoszą estetykę pomieszczenia

Okiennice wewnętrzne typu shutters w salonie czy w pokoju dziennym, będą pełniły dwie funkcje – praktyczną i ozdobną. Okiennice wewnętrzne wyraźnie podnoszą walory estetyczne pomieszczenia. Ich lamele są grubsze, dzięki czemu rewelacyjnie poprawiają wygląd większości okien. Kwestia estetyki jest istotna, bowiem to w salonie podejmuje się gości, a także spędza się w nim sporą część dnia. Z tej przyczyny trzeba zadbać, aby to pomieszczenie było nie tylko atrakcyjne, ale jednocześnie komfortowe. Opcja zmiany stopnia nachylenia lameli shuttersów pozwala na regulację ilości promieni słonecznych przenikających do wnętrza, co umożliwia m.in. całkowite jego zaciemnienie, kiedy chcemy obejrzeć serial, lub jego częściowe ściemnienie, jeśli chcemy stworzyć romantyczny półmrok w pokoju.

Shuttersy w sypialni – regulacja temperatury

Możliwość kontroli wnikania światła do pokoju jest z pewnością najważniejsza w sypialni. Shuttersy znajdą zastosowanie tu jednak również z innej przyczyny – dzięki nim można skutecznie korygować temperaturę pokoju, która w znacznym stopniu oddziałuje na nasz spokojny sen. Dzięki shuttersom w okresie letnim łatwiej jest utrzymać niższą temperaturę w sypialni, natomiast zimą przez dłuższy czas zatrzymamy w niej ciepło. Oprócz tego takie okiennice tworzą efektywną barierę chroniącą przed hałasami z zewnątrz. Shuttersy to również wspaniałe rozwiązanie dla alergików. Zbiera się na nich mniej drobinek kurzu aniżeli w fałdach firan, a ich konserwacja jest niezwykle prosta i trwa zaledwie parę chwil.

Poza salonem i sypialnią shuttersy rewelacyjnie sprawdzą się też w kuchni, w łazience czy w pokoju dziecka.

Adres:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]