Szukasz książek kryminalnych? Wejdź na www.motyleksiazkowe.pl/68-kryminal-sensacja-thriller-horror.

Pokaźna grupa entuzjastów książek to wielbiciele koszmarnych historii. Jedni gustują w historiach z pogranicza gore, inni kochają zagłębiać się w dalekie zakamarki zawiłych procesów myślowych psychopatycznych morderców i bestialskich kryminalistów. W gąszczu podcastów i kanałów telewizyjnych, na których znajdują się setki produkcji przybliżających zainteresowanym historie z życia wzięte, jak i te w całości zmyślone, nadal jedną z najlepszych form styczności z nimi pozostają thrillery i książki kryminalne.

Kryminalne książki oraz thrillery – z jakiej przyczyny się bać?

Amator thrillerów oraz powieści kryminalnych z miejsca powie, iż idzie o przyjemny przypływ adrenaliny. Czytając lub oglądając horrory pragniemy na jakiś czas dać się ponieść intensywnemu uczuciu przerażenia, którego rzadko doznaje się na co dzień. Brak współcześnie dla człowieka na świecie większych zagrożeń, a jeśli już się czymś stresujemy to zwykle utratą zatrudnienia, niestabilnością finansową bądź problemami zdrowotnymi. Jeśli nie uprawiamy ekstremalnych sportów, nie przeżywamy sytuacji, w których ciało wyzwala w sporych ilościach adrenalinę, czyli hormon przetrwania i stresu. A właśnie poczucie lęku uczy nas działać w sytuacjach wymagających szybkich reakcji. Nie bez powodu baśnie Andersena oraz braci Grimm mają często tak mroczny i okrutny wydźwięk – tak opowiadania te ujawniały dzieciom niebezpieczeństwa codziennego życia, informując je zarazem, że dobro czasem nie triumfuje.

Książki thrillery są lepsze niż podcast

XXI wiek to czas szybkiej rozrywki. Odbiorcy, o ile znajdą na nią wolną chwilę, szukają serialu limitowanego czy też filmu na wieczór, którego oglądanie potrwa nie więcej niż parę godzin. Miłośnicy mrocznych kryminałów i horrorów są praktycznie rozpieszczani liczbą produkcji tego rodzaju, które dostępne są na bardziej czy mniej modnych platformach VOD. Co wymaga zaznaczenia, nierzadko te filmy i seriale to ekranizacje głośnych książek, lecz ustępują swoim pierwowzorom i ich obejrzenie nie przynosi porównywalnej frajdy jak przeczytanie oryginału. Książkę, szczególnie opowieść kryminalną i horror, konsumuje się w inny sposób aniżeli serial fabularny – dłużej, czyli z większą atencją. W słowie pisanym każdy opis, rozmowa bądź postać (nawet ta ostatniego planu) wpływa na kształtowanie klimatu snutej opowieści. Niepokój wywoływany jest u czytelnika zazwyczaj powoli, ale pozwala to na precyzyjniejszą analizę przedstawionych relacji bohaterów oraz wydarzeń. Jeśli zatem masz chwilę i kochasz czytać, daj się ponieść horrorom, thrillerom oraz kryminałom.

Adres:
Księgarnia internetowa Motyle książkowe
Zwrotnicza 6
01-219 Warszawa