Jeśli szukasz srebrnych wisiorków, koniecznie wejdź na wisiorki.srebrne.net.

Srebro od lat wymieniane jest wśród najchętniej wybieranych przez artystów surowców. Nie powinno to zaskakiwać – jest plastyczne, pięknie się prezentuje i charakteryzuje je ciekawy refleks. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne potrzebują jednak specjalnej ochrony – metal ten jest bardzo czuły, przez co możemy uszkodzić. W jaki sposób więc dbać o wykonane ze srebra ozdoby?

Detergenty niszczą wisiorki srebrne

Silne środki myjące dla srebrnych ozdób bywają zabójcze. W kontakcie z nimi surowiec może zmieniać kolory i pokrywać się osadem. Nie należy więc wykorzystywać ich do czyszczenia biżuterii, a podczas sprzątania koniecznie musimy ściągnąć wszystkie wisiorki srebrne oraz pierścionki.

W czym przechowywać wisiorki srebrne?

Wisiorki srebrne musimy chronić także wtedy, kiedy nie mamy ich założonych. Do ich trzymania należy wykorzystywać kuferki wyściełane od środka miękką tkaniną – unikniemy w ten sposób uszkodzenia. Srebro źle znosi również kontakt z wilgocią oraz ciepłem, które mogą sprawić, że wyblaknie lub zmieni kształt. Przed schowaniem do pudełka paru przedmiotów, powinniśmy przed tym zabezpieczyć je miękką ścierką albo wrzucić do foliowego worka.

Co wyczyści wisiorki srebrne?

Do czyszczenia srebra najlepiej wykorzystać letnią wodę z solą – świetnie zmywa pojawiający się na powierzchni tego materiału nalot. Poza tym sprawdzą się także wódka, białko jaja oraz odpowiednie preparaty. Do czyszczenia wykonanej ze srebra biżuterii musimy używać delikatnych ścierek – sztywne mogą porysować fakturę.