Znajdź sztylpy.

Zgodnie z opinią wielu dżokejów najodpowiedniejszymobuwiem do jazdy konnej są oficerki – skórzane buty z długą, sięgającą kolan cholewą. I choć rzeczywiście w tym sporcie sprawdzają się idealnie, nie są bez wad. Najistotniejszą z nich jest cena – najlepsze fasony oficerek mogą kosztować aż kilka tysięcy PLN. Poza tym wkładanie oraz jazda w oficerkach bywa znacznie utrudnione ze uwagi na konieczność noszenia spodni z grubszej tkaniny, niezbyt dobrze mieszczącej się w cholewie obuwia. Tych wad nie posiadają na szczęście czapsy i sztylpy.

Czapsy i sztylpy jeździeckie – czym się charakteryzują

Czapsy i sztylpy to elementy przedłużające sztyblety, dające ochronę wyższej partii nóg jeźdźca – można porównać je do stuptutów piechura. Te pierwsze sięgają do pachwiny, stanowiąc ochronę dla nogi na całej długości, natomiast drugie – ochraniają wyłącznie łydkę sportowca, kończąc się na kolanie. Zarówno czapsy, jak i sztylpy są wytwarzane z różnych materiałów. W sprzedaży przeważnie spotkamy sztylpy i czapsy skórzane, jednak poza nimi dostępne są również modele wyprodukowane z tworzyw sztucznych lub tkaniny.

Jak kupować sztylpy i czapsy?

Dwa ostatnie warianty charakteryzuje dużo niższa cena. Skutkiem tego są polecane dżokejom z niewielkim budżetem , a także dzieciom, które szybko wyrastają z kolejnych rozmiarów. Poza tym sztylpy i czapsy z tkaniny są przewiewniejsze, dzięki czemu lepiej nosi się je latem i wiosną. Okazały wybór czapsów i sztylp wyszukamy w sklepach internetowych – fasony idealnie dobrane do swoich potrzeb kupią zatem także jeźdźcy zamieszkujący miasta, w których brak dobrze wyposażonego sklepu jeździeckiego.

Adres:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]