Blachy trapezowe na dach tworzą wytrzymałe pokrycie, są ekonomiczne i mogą być wykorzystywane zarówno w przypadku posiadłości jednorodzinnych, jak i magazynów czy hal produkcyjnych. Dlaczego blachodachówka trapezowa coraz bardziej popularna?

Trapez na dach – ekonomiczna i wytrzymała blacha

Nazwa blach trapezowych czerpie od jego kształtu – płaty mają przetłoczenia w przypominające trapez. Proces jej montowania jest bardzo prosty – poradzi sobie z tym każda ekipa budowlana. Materiał jest ceniony także z uwagi na atuty ekonomiczne – zarówno sama blacha trapez, jak i robocizna nie pociągają za sobą znacznych kosztów. Z uwagi na niewielką cenę artykułu i bezproblemowy montaż, blacha trapezowa jest coraz szerzej używana do kładzenia pokryć dachowych i może być świetną alternatywą dla kosztowniejszej blachy na rąbek stojący. Rozwiązanie to charakteryzuje się doskonałą żywotnością – dach pokryty blachą trapezową będzie trwać w dobrej formie przez kilkanaście lat. Do tego jest bardzo lekki, dysponuje wysoką wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne i szkodliwe czynniki atmosferyczne.

Gdzie można zastosować blachy trapezowe?

Blacha trapezowa wyśmienicie sprawdzi się w roli pokrycia dachu domu jednorodzinnego o prostej bryle, np. w stylu minimalistycznym. Dobrze prezentuje się na budynkach z dachem o znacznej powierzchni, pasuje zarówno do domów murowanych, jak i drewnianych. Może być również wykorzystywana wszędzie tam, gdzie z przeróżnych okoliczności nie można stosować tradycyjnych, ceramicznych dachówek. Trapez na dach będzie też perfekcyjnie prezentować się jako uwieńczenie składnic, garaży albo budynków gospodarczych. Blachę trapezową dachową należy zamawiać bezpośrednio od producenta. Dzięki temu mamy gwarancję, że materiał jest najwyższej klasy i zaspokoi nasze oczekiwania. Producenci posiadają bogatą paletę barw blach trapezowych, a także akcesoria dodatkowe, m.in. rynny dachowe.

Adres:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08