Potrzebujesz pierścionków zaręczynowych Kraków? Wejdź na obraczki.net.pl.

Gdy znajdziesz partnerkę, z którą postanowisz spędzić całe życie, w końcu podejmiesz decyzję o małżeństwie. Wcześniej jednak następuje ta długo wyczekiwana przez wiele pań chwila – oświadczyny, na które będzie Ci potrzebny pierścionek zaręczynowy.

Pierścionek zaręczynowy – niegdyś bez złota i diamentów

Danie ukochanej w prezencie pierścionka to niezmiernie stara tradycja, sięgająca prawdopodobnie Starożytnego Egiptu. Pierścienie są w kształcie koła, które reprezentuje wieczność. Zgodnie z tradycją nosi się je na czwartym palcu lewej ręki, zwanym notabene “palcem obrączkowym”, co wynika z poglądu, że od owego palca prowadzi żyła wiodąca prosto do serca, nazywana “vena amoris”. Ogólnie uważa się, że rytuał wręczania pierścionków zaręczynowych na Stary Kontynent przywieźli Grecy. Pierwotnie wykonywano je ze skóry, z łodyg konopi, a także kości słoniowej. Dopiero w późniejszym okresie Rzymianie użyli do ich wyrobu metali, głównie żelaza. Cennymi pierścieniami ze srebra lub złota obdarowywano jedynie wówczas, gdy mężczyźni pragnęli pokazać swoją całkowitą ufność do partnerki. Obecnie pierścionki zaręczynowe od razu łączymy z platyną, drogimi kamieniami oraz złotem, aczkolwiek surowce te tak naprawdę powszechnie wykorzystuje się do ich wytwarzania dopiero od kilku wieków, natomiast znamienny przyrost ich uznania daje się zauważyć w poprzednim wieku.

Pierścionki zaręczynowe – czy ich cena ma znaczenie?

Oczywiście wymarzona biżuteria zaręczynowa to pierścień z platyny z dużym diamentem, jednakże potencjał swobodnego łączenia przeróżnych kamieni oraz metali jest olbrzymi. Oprócz diamentów stosuje się szmaragd, rubin bądź tanzanit. Niektórzy wybierają tańsze metale, jak stal damasceńską, tytan, srebro, jak również drewno, niemniej jednak nadal na rynku dominują pierścionki wykonane z platyny i różnych rodzajów złota (białego, żółtego i czerwonego).
Za ile powinno się kupić pierścionek zaręczynowy? Jeszcze n funkcjonowało pogląd, iż narzeczony ma obowiązek wydać na niego przynajmniej 2 miesięczne pensje. Koszt pierścionka zależny jest od rozmaitych czynników: materiału, wykorzystanego kamienia, wzoru czy liczby karatów, wobec tego każdy znajdzie śliczny, jedyny w swoim rodzaju pierścionek w określonym budżecie. Pamiętajmy jednak, iż pierścionek zaręczynowy ma być przede wszystkim wyrazem miłości i zaangażowania, więc jego cena nie jest najistotniejsza. Kluczowe jest to, czy przypadnie do gustu naszej przyszłej małżonce.

Adres:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]