Szukasz klasera na monety? Wejdź na goldbroker.pl.

Zbieranie monet oraz banknotów to nie tylko radość z szukania i zakupu nowych egzemplarzy, ale też poczucie satysfakcji z ich indeksowania i podziwiania. Kupione numizmaty powinny tym samym zostać umieszczone w praktycznych albumach bądź klaserach, za sprawą których wygodnie będzie można je oglądać, a przy tym zabezpieczy się je przed potencjalnymi uszkodzeniami.

Klasery na monety – duże usprawnienie przy szeregowaniu eksponatów

Kolekcjonerzy monet mają ogromny wybór narzędzi umożliwiających bezpieczne ich przechowywanie, jednakże najpopularniejsze nadal pozostają klasery. Dlaczego? Głównie z tej przyczyny, iż pozwalają łatwo klasyfikować monety konkretnego rodzaju. Należy pamiętać, że wiele albumów na monety nie zawiera w sobie kart i należy kupić je samodzielnie dobierając je do rozmiaru zbieranych banknotów bądź numizmatów. Dowolność odłączania oraz dodawania kart jest sporym ułatwieniem przy szeregowaniu okazów zgodnie z własnym uznaniem – można przekładać je między klaserami bez konieczności wyciągania pojedynczych eksponatów, co zmniejsza ryzyko zarysowania monet czy rozerwania banknotów. Z drugiej strony, dysponując niewielkim zbiorem, w jednym albumie można pomieścić monety o różnorodnych rozmiarach, trzeba tylko kupić strony z odpowiednimi dla nich kieszonkami. Dodatkowym atutem klaserów na monety jest to, iż nieraz są stylizowane na wygląd albumów ze zdjęciami czy książek, dzięki czemu łatwo ukryć je w biblioteczce przez wzrokiem ewentualnego złodzieja.

Numizmaty w holderach też schowasz w albumach na monety

Doświadczeni kolekcjonerzy zalecają, by w kartach klaserów wykonanych z plastiku trzymać powszechniejsze numizmaty, które nie posiadają stanu menniczego, ponieważ nawet gruba folia z PCV nie gwarantuje monecie pełnej osłony przed działaniem wilgoci i powietrza. Kosztowne monety w idealnym stanie bądź te wybite z miękkich metali warto najpierw zabezpieczyć poprzez umieszczenie w plastikowym kapslu. Kapsel można następnie trzymać w albumie, bowiem szereg producentów oferuje strony do klaserów, w które bez problemu można wsunąć monety zabezpieczone tekturowym holderem bądź kapslem.

Adres:
ADACTUS Sp. z o. o.
Plac Bankowy 2
00-095 Warszawa

Mob.: +48 880 555 111
E-mail: [email protected]